تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 66
   کد: 215911
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد الرضا(ع) ؛

   تشریح نحوه دریافت اصالت گواهی های صادره شهرداری بصورت برخط

   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد الرضا(ع)، روش دریافت تصدیق و راستی آزمایی اصل بودن مجوزها و گواهی های شهرداری شامل پروانه و پایانکار را تشریح کرد.
   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد الرضا(ع) ؛

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان در این خصوص افزود: در مراجعات شهروندان به ادارات و سازمان ها برای دریافت مجوز یا گواهی،کارشان در نهایت به صدور سندی ختم می شود که نشان دهنده تایید آن سازمان بر مجوز یا گواهی یا هر فرایندی است که به آن سازمان مراجعه شده است.
   وی اضافه کرد: به عنوان مثال اگر فردی برای ساخت ساختمان بخواهد از شهرداری مجوزی دریافت کند ، بعد از طی مراحل اداری،برگه ای تحت عنوان پروانه ساختمانی که دارای ارزش حقوقی است به وی داده می شود.
   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد الرضا(ع)، با بیان اینکه در گذشته اصالت با همین برگه های کاغذ بود که برای جلوگیری از جعل و نگهداری آن ناگزیر به انجام اقدامات ویژه ای بودیم اظهارکرد: به طور مثال این اسناد باید روی کاغذهای خاص چاپ و در کنار آن از هولوگرام استفاده شود که نگهداری این اسناد نیز طبیعتا دردسرهای خاص خودش را داشت.
   رجائیان، تصریح کرد: با حرکت در مسیر هوشمند سازی اقدامات و شفاف سازی فعالیت های شهرداری ،طی سال های اخیر مراجعات حضوری جای خودش را به خدمات الکترونیک داده و اسناد کاغذی هم جای خودشان را به اسناد الکترونیک داده، است.
   وی گفت: برهمین اساس در شهرداری مشهد سیستمی ایجاد شده تا مردم بتوانند اصالت مجوز، گواهی یا پاسخ استعلام و... که بخاطر آن به شهرداری مراجعه کرده و برگه ای را بابت آن دریافت کرده اند را از طریق این سیستم دریافت و اصالت آن را چک کنند.
   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد الرضا(ع)، با اشاره به اینکه برای هر مجوز شماره منحصر به فردی صادر می شود خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند از طریق این شماره اصل بودن سند را پیگیری کنن، به عنوان مثال اگر کپی یک پروانه ساختمانی را در اختیار داشته باشید کافیست شماره را در سامانه وارد کنید و این سرویس تصویر اصل سند را که شهرداری در اختیار قرار داده را به نمایش می گذارد.
   رجائیان، ادامه داد: این خدمت هم مثل بقیه خدمات هوشمند شهرداری که در درگاه تجمیعی تجمیع شده به آدرس sm.mashhad.ir در دسترس است .
   وی افزود: همچنین برای رفاه حال شهروندانی که این کار برایشان کاربرد روزمره دارد، یک اپلیکیشن نیز طراحی شده که تحت عنوان تصدیق گواهی در کافه بازار در دسترس قراردارد و می توانند با اسکن بارکد بجای ورود شماره خیلی سریعتر این تصدیق گواهی را انجام داده و از اصل بودن سندهایشان اطلاع پیدا کنند.
    

   تعداد بازدید: 66
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,181,017
تعداد بازدید امروز : 210
تعداد بازدید دیروز : 884
آخرین به روزرسانی : 09:04  1400/09/11
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد