تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 27
   کد: 215159
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   تقدیر از رانندگان تاکسی پیش گام در پرداخت موبایلی

   طی مراسمی در حوزه تاکسی رانی از سه راننده تاکسی که بیشترین آمار تراکنش موبایلی را در دریافت هزینه سفر خود از شهروندان به ثبت رسانده اند قدردانی شد.
   تقدیر از رانندگان تاکسی پیش گام در پرداخت موبایلی

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با شیوع کرونا و با هدف حذف تبادل پول کاغذی در بین شهروندان و تاکسی رانان در حوزه حمل ونقل عمومی نرم افزار و زیرساخت تحقق این هدف از دو سال قبل به همت سازمان فاوای شهرداری مشهد و با همکاری سازمان تاکسی رانی آغاز شد. بستر اجرایی کار به نام کیان (کیف پول یکپارچه ایران) هم از ابتدای امسال بر روی تعداد زیادی از خطوط تاکسی در مشهد راه اندازی شد و بدین ترتیب کار پرداخت هزینه سفر درون شهری با تلفن همراه از سوی شهروندان و با پیشنهاد تاکسی رانان قوت بیشتری گرفت. روز گذشته درهمین راستا و با هدف ایجاد انگیزه در نوع پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی از سه تاکسی ران پیشرو در تحقق این هدف قدردانی شد.

   در حاشیه این مراسم مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: تا پایان سال ناوگان اتوبوس رانی شبکه حمل ونقل عمومی مشهد به روش پرداخت هزینه سفر با تلفن همراه تجهیز می شود.
   محمدجواد رجائیان افزود: یکی از نکات مهم حوزه حمل ونقل که همواره مورد توجه رانندگان و مسافران بوده موضوع پرداخت هزینه سفر است. در تاکسی و به ویژه تاکسی های خطی و گردشی، به دلیل اینکه کرایه برحسب مسافت متفاوت است همواره مشکل پول خرد وجود دارد.
   وی ادامه داد: برهمین اساس روش پرداخت مناسبی برای حوزه استفاده از پرداخت تلفن همراه مبتنی بر کیوآرکد برای ناوگان تاکسی رانی مشهد تعریف شد.
   وی یادآور شد: برای کل حوزه حمل ونقل عمومی مشهد این برنامه وجود دارد تا پرداخت از طریق تلفن همراه میسر باشد. اکنون تجهیز ایستگاه های مترو به طور کامل انجام شده است و روزانه بیش از چندهزار تراکنش موبایلی در حوزه پرداخت هزینه سفر قطارشهری توسط شهروندان صورت می گیرد.مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: شهروندان از هر پرداخت خود به این روش در باشگاه شهروندی جایزه می گیرند. این ابزار در نهایت جایگزین من کارت خواهد شد و کیف پول موبایلی برای شهروندان خواهد بود. رجائیان ادامه داد: درهمین راستا طی مراسمی در حوزه تاکسی رانی از سه راننده تاکسی که بیشترین آمار تراکنش موبایلی را در دریافت هزینه سفر خود از شهروندان به ثبت رسانده اند قدردانی شده است.
   در این مراسم که با حضور معاونین اداری ، مالی و هوشمند سازی سازمان فاوا و معاون نظارت و بازرسی سازمان تاکسیرانی برگزار شد از علیرضا‌هاشم خانی شاه نظری، مجتبی‌صبوری نژاد و رضا نوروزی ضرابی، سه تاکسی ران پیشرو برای دریافت کرایه سفر با تلفن همراه، قدردانی شد.

    

   گزارش تصویری

   تعداد بازدید: 27
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,181,038
تعداد بازدید امروز : 231
تعداد بازدید دیروز : 884
آخرین به روزرسانی : 09:04  1400/09/11
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد