تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 131
   کد: 215123
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   در حاشیه بازدید عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر از سازمان فاوا شهرداری مشهد مطرح شد؛

   سازمان فاوا؛ مغز هوشمندسازی مدیریت شهری / توسعه المان‌های تعاملی در دستورکار شهرداری قرار گیرد

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به المان‌های تعاملی در زمینه های تندرستی، لبخند و... گفت: با گسترش این المان‌ها، خدمات رایگان و یا تخفیف‌هایی را می‌توان در قبال تعامل شهروندان در اختیار آن ها قرار داد. این المان‌ها را می‌توان در فضاهای ویژه بانوان همچون بوستان مادر و کودک، پارک جنگلی وکیل‌آباد و بوستان ریحانه و ... نصب کرد.
    در حاشیه بازدید عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر از سازمان فاوا شهرداری مشهد مطرح شد؛

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان در حاشیه بازدید فاطمه سلیمی، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد درخصوص اقدامات صورت گرفته سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، اظهار کرد: از جمله اقدامات انجام شده در این سازمان می توان به تدوین برنامه عملیاتی هوشمند سازی، سامانه میز کار یکپارچه شهرداری، سامانه فضای اطلاع رسانی شفاف، تبادل اطلاعات بین دستگاهی، ایجاد داشبورد مدیریتی عملیاتی و شهروندان، ایجاد به روز آوری زیرساخت های جامع اطلاعاتی مکانی شهر مشهد و مدل سه بعدی شهر که از طریق بهنگام سازی ۲۷۰ لایه اطلاعاتی نقشه شهر مشهد انجام شده، اشاره کرد.

   وی افزود: همچنین نظارت هوشمند بر ساخت و سازها نیز با همکاری کمیسون ماده ۱۰۰ انجام شده که سبب شناسایی تغیرات حریم در راستای اعمال قانون ساخت و ساز غیر مجاز در مساحت هزار و 172 هکتار، هوشمند سازی ایستگاه های پمپاژ تقاطع غیر همسطح با هدف جلوگیری از ابگرفتگی معابر و امکان کنترل مخارن جمع اوری آب، راه اندازی سرویس یکپارچه مانیتوربنگ مرکز داده، راه اندازی و بهره برداری از سامانه بومی مدیریت رخدادهای امنیتی با هدف جلوگیری از خسارات مادی و معنوی شهرداری و ارتقا سطح امنیت سایبری، پیاده سازی شیوه نامه ضابطه تراکمی مجاز بر روی سامانه با هدف محاسبه تخفیف بازآفرینی در سامانه شهرسازی ایجاد لایه محلات هدف بازافرینی بر روی سامانه شهرسازی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: علاوه بر موراد یاد شده سیستم شبیه سازی و تعیین ظرفیت جای پارک، ارائه سرویس دورکاری و سامانه مدیریت جلسات، طرح ساماندهی دکل های مخابراتی و ارتباطی، احداث تیوپ سایت های مخابراتی با زیبا سازی درختی در فضاهای سبز شهری، توسعه شبکه فیبر نوری، راه اندازی زیرساخت یکپارچه کیف پول های موبایلی ایران ( کیان)، شهرداری هوشمند، راه اندازی زیرساخت ارایه API های باز شهرداری، المان های هوشمند شهری و اپلیکیشن شهرمن نیز بخشی از اقدامات انجام شده در سازمان فاوا شهرداری مشهد است.

   رجائیان خاطرنشان کرد: همچنین در طول چهار سال گذشته موفق به کسب مدال silver award در چهارمین جایزه جهانی weGo درخصوص سامانه مدیریت پسماند سیمپ و کسب گواهینامه شهر هوشمند از ITU و U4SSC شده ایم.

   معاونت برنامه ریزی مغز متفکر و نظم سیستم شهرداری است

   در بخش دیگری از این جلسه فاطمه سلیمی، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: معاونت برنامه ریزی مغز متفکر و نظم سیستم شهرداری است و باتوجه به اینکه مشهد شهری متفاوت و جهانی است، در صورت الگوسازی در شهر مشهد می توانیم آن را به دیگر شهرها نیز تسری دهیم.

   وی افزود: خدمات هوشمند سازی این سازمان، متوجه حال شهروندان می‌شود و هرچه در مسیر هوشمندسازی، فرآیندسازی و پیشبرد امور در بستر الکترونیک حرکت کنیم به جلوگیری از فساد و ارائه خدمات بهتر به شهروندان نزدیک تر می شویم.

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مهمترین ویژگی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، برخورداری از نیروی انسانی توانمند و متخصص است، تصریح کرد: بدون شک با بهره‌گیری از ظرفیت چنین نیروی انسانی می‌توان خدمات متنوع‌تر و مناسب‌تری به بدنه مدیریت شهری و شهروندان مشهدی ارائه کرد.

   سلیمی با اشاره به المان‌های تعاملی در زمینه های تندرستی، لبخند و... اظهار کرد: با گسترش این المان‌ها، خدمات رایگان و یا تخفیف‌هایی را می‌توان در قبال تعامل شهروندان در اختیار آن ها قرار داد. این المان‌ها را می‌توانیم در فضاهای ویژه بانوان همچون بوستان مادر و کودک، پارک جنگلی وکیل‌آباد و بوستان ریحانه و ... نصب کرد.

   وی ادامه داد: گسترش این المان‌ها از یکسو جامعه نخبگانی شهر را درگیر طراحی و ساخت المان‌های شهری می‌کند و از سوی دیگر موجب شکل‌گیری ارتباط دوستانه بین شهروندان با مدیریت شهری می‌شود.

   تعداد بازدید: 131
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,181,009
تعداد بازدید امروز : 202
تعداد بازدید دیروز : 884
آخرین به روزرسانی : 09:04  1400/09/11
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد