تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 110
   کد: 214872
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد در بازدید از سازمان فاوا مطرح کرد؛

   شورای ششم حامی راه اندازی اولین شهرک فناوری و شهرک هوشمند کشور

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای ششم کاملا حامی راه اندازی اولین شهرک فناوری و شهرک هوشمند کشور است که نمونه هایی از آن در دبی، کشورهای خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی وجود دارد.
    عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد در بازدید از سازمان فاوا مطرح کرد؛

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجید طهوریان عسکری در جلسه بازدید سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، اظهار کرد: سازمان فاوا به‌عنوان پایگاه مهم ارتباط بین‌دستگاهی، طی سال‌های اخیر در داخل و خارج از مجموعه شهرداری، نقش مهمی ایفا کرده است. شورای ششم شعار مشهد الرضا (ع) جهان شهر برکت و کرامت را برگزیده و وظیفه ذاتی شما این است که این شعار را به گوش همه برسانید اما نکته حائز اهمیت این است که ضریب عملیاتی و عملکردی سازمان فاوا در تحقق این شعار چیست؟ و چه کاری برای جهان شهر مشهد در دستور کار دارند.

   وی افزود: در تحقق شعار، شعار زده نشوید و به دنبال کارهای نمایشی نروید بلکه به سمت واقعیت های عملی حرکت کنید. اگر نگاه شورای جدید این است که مشهد، قابلیت شمولیت جهانی دارد واقعا اینگونه است و این نگاه حاصل مطالعات زیاد است؛ ما می توانیم ادعا کنیم زمانی وارد کار شدیم که دارای برنامه از پیش نوشته شده بودیم.

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: نکته دوم هوشمند سازی است که بخشی از آن حساسیت شخصی بنده به این موضوع و بخش دیگر ذات عملیاتی است که نسبت به این سازمان تصور می کنیم و انشالله باید در تحقق هوشمند سازی اقداماتی انجام شود. ایجاد شهرک فناوری و شهرک هوشمند با نگاه جهان شمولیت باید در این دوره آغاز شود و ما حتما در شورا از آن حمایت خواهیم کرد؛ زیرا ایجاد شهرک سبب ایجاد سرمایه، ایجاد شغل و... می شود.

   طهوریان عسکری خاطرنشان کرد: همچنین توصیه بنده این است که شهرک فناوری در حاشیه شهر ایجاد شود تا به واسطه هدایت فناوری به حاشیه شهر بتوانید بخشی از ایرادات و مشکلات اقتصادی و توسعه در حاشیه شهر را برطرف کنید. شورای ششم کاملا حامی راه اندازی اولین شهرک فناوری و شهرک هوشمند کشور است که نمونه هایی از آن در دبی، کشورهای خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی وجود دارد.

   وی اضافه کرد: نکته سوم مبارزه با فساد است. از شما تقاضا می شود تمامی ایده های خود را در جهت تحقق اهداف شورای ششم با اعضای شورا در میان بگذارید. از نگاه بنده طلایی ترین دوره ارتباطی همکاران شهرداری با شورای ششم این دوره است زیرا ما از جنس شما هستیم. حتما در مبارزه با فساد نقش جدی داشته باشید و با گسترش بستر های مختلف تولید نرم افزار، وب سرویس و... به این موضوع کمک کنید. شورای پنجم تلاش هایی در این زمینه انجام داد اما محقق نشد، درخواست ما گام برداشتن در مسیر جاری شدن عدالت و کلید زدن بستر آزاد دریافت اطلاعات است.

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: موضوع پنجم استارت آپ ها هستند و توقع بنده از سازمان این است که پایان دوره چهار ساله به خودکفایی 100 درصد برسد؛ زیرا ظرفیت های مغفول زیادی در شهرداری وجود دارد که یکی از آن ها استارت آپ ها است، کاری کنید که تمامی استارت آپ های جدی و درآمدزا فقط به سازمان فاوا یا کارخانه نوآوری مشهد مراجعه کنند. امروزه در سایر کشورهای پیشرفته استارت آپ ها جزو درآمدهای پایدار محسوب می شوند و موضوعاتی همچون فناوری های نو، استارت آپ ها و IT جزو برنامه های اعضای شورای ششم است که عدم تحقق آن به منزله ثبت یک ناموفقیت برای شورای ششم است.

   طهوریان عسکری با اشاره به حرکت به سمت مردمی شدن باوجود انجام کار تخصصی، گفت: از پشت میزها بلند شوید و با حضور در کنار مردم، بستر IT را برای آنان فراهم کنید چرا در حرم امام رضا (ع) و مساجد معتبر دفتری وجود ندارد که خدمات شهری به مردم ارائه شود! همچنین از ایده های نو، تازه و اقدامات نوآورانه استقبال کنید و برای این افراد فرش قرمز پهن کنید تا بتوانیم شهر مشهد را به قطب IT کشور تبدیل کنیم.

   وی ادامه داد: علاوه بر این توصیه می شود با افراد بزرگ در حوزه IT، وب سرویس ها و هوشمند سازی افزایش و با پلیس فتا ارتباط موثری ایجاد کنید. همچنین دیتا های مورد نیاز را در اختیار اعضا شورای قرار دهید. در حوزه شهر من به سمت به روز آوری حرکت و خدمات شهرداری مشهد را در غالب این اپلیکیشن ارائه دهید.

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: پنج شاخص مورد نظر شهردار منتخب مشهد برای همکاران پاکدستی، پرکاری، نگاه عالمانه، روحیه جهادی و وابستگی عمیق به گفتمان انقلاب اسلامی است و تلاش کنید که در این مسیر گام بردارید.

   لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه محمد جواد رجاییان مدیرعامل سازمان فاوا با اشاره به برخی از اپلیکیشن ها و سامانه های ایجاد شده توسط این سازمان ، گزارشی به تفکیک هر معاونت ارائه نمود.

   تعداد بازدید: 110
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,180,968
تعداد بازدید امروز : 161
تعداد بازدید دیروز : 884
آخرین به روزرسانی : 09:04  1400/09/11
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد