تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 139
   کد: 213906
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   شفافیت عملکرد با داشبوردهای الکترونیک مدیران و شهروندان

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از ایجاد شفافیت و امکان نظارت بیشتر بر پروژه‌های شهری، با استفاده از داشبوردهای الکترونیک مدیران و شهروندان خبر داد.

   شفافیت عملکرد با داشبوردهای الکترونیک مدیران و شهروندان

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر افزود: در داشبورد «تصمیم‌یار مدیران»، درخت‌های استراتژی با امکان مشاهده مراحل پیشرفت پروژه‌ها و اتصال به سامانه‌های عملیاتی پیش‌بینی شده است که هر حوزه کاری می‌تواند اطلاعات و درخت استراتژی خود را از این طریق مشاهده کند.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد تصریح کرد: با همت مدیریت برنامه و بودجه شهرداری مشهد، در داشبورد «تصمیم‌یار مدیران» 30درخت استراتژی در ارتباط با حوزه‌ها، سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه مدیریت شهری طراحی و ارائه شده که نمای جامعی از آنچه در این زمینه مورد نیاز مدیران است را به نمایش می‌گذارد.

   رجائیان در این خصوص افزود: یک هزار و 337 شاخص در این سامانه مورد بررسی قرار گرفته و سه هزار و 113 متغیر برای تعیین این شاخص‌ها بررسی شده است. متغیرهای مذکور از 79 سامانه عملیاتی برداشت شده و مورد تحلیل قرار گرفته است.

   وی با تأکید بر کارکرد این سامانه در ارتقای سطح خدمات به شهروندان، گفت: به عنوان مثال در حوزه آتش‌نشانی، مدت زمان رسیدن نیروها به محل حریق یکی از شاخص‌های مورد بررسی است که نظارت دقیق و برنامه‌ریزی برای بهبود آن نقش حیاتی در زندگی شهروندان دارد و در این سامانه مورد رصد قرار می‌گیرد.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد همچنین وجود داشبوردهای نظارتی را نه تنها برای مدیران، بلکه برای عموم مردم، یک ضرورت در راستای افزایش شفافیت و جلب اعتماد و مشارکت عمومی دانست و یادآور شد: داشبورد مدیران ارشد از ابتدای سال گذشته راه‌اندازی شده است و در آن نقشه پراکندگی پروژه‌ها و سایر اطلاعات مربوط به داشبوردهای مختلف حداکثر هر 24ساعت و حتی زودتر به‌روز می‌شود.

   رجائیان در این خصوص افزود: این سامانه طی یک سال اخیر بیش از 300 هزار بازدید داشته است. عموم افراد می‌توانند از طریق سامانه فاش، داشبورد بودجه برای شهروندان را مشاهده کنند و اطلاعات دقیق و دسته‌بنده‌شده‌ای در مورد بودجه پروژ‌‌ه‌های مختلف مدیریت شهری به دست آورند.

   وی ایجاد شفافیت را یکی از نکات کلیدی در کاهش خطاهای اداری، بهبود عملکرد و افزایش احساس مسئولیت دانست و بر نقش شهروندان در مشارکت و نظارت عمومی بر حوزه‌های گوناگون مدیریت شهری تأکید کرد.

    

   تعداد بازدید: 139
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,277,420
تعداد بازدید امروز : 318
تعداد بازدید دیروز : 797
آخرین به روزرسانی : 10:34  1400/11/04
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد