تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 120
   کد: 213736
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   هر رکاب بر مسیر سبز، یک گام به سوی شهر هوشمند؛

   «رکاب‌شمار» مشهد روی نمایشگرهای شهری آمد

   با ارائه سرویس «رکاب‌شمار» بر روی نمایشگرهای هوشمند شهری مشهد، تعداد رکاب‌های زده‌شده توسط شهروندان به وسیله دوچرخه‌های اشتراکی قابل مشاهده شد.

   «رکاب‌شمار» مشهد روی نمایشگرهای شهری آمد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، نمایشگرهای هوشمند شهری مشهد که در نقاط مختلف سطح شهر، اطلاعات گوناگونی از قبیل کیفیت هوا، معرفی خدمات الکترونیک شهرداری و سایر داده‌های مورد نیاز شهروندان را در اختیار آنها می‌گذارند، مدتی است که آمار لحظه‌ای استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی بایدو را به صورت آنلاین نمایش می‌دهند.

   بنا به این گزارش، با توجه به اهمیت گرایش به وسایل نقلیه پاک همچون دوچرخه در شهرهای هوشمند و تجربیات موفق جهانی در این زمینه، سرویس مذکور با هدف اطلاع‌رسانی و تشویق شهروندان به این رویه، توسط سازمان فاوا شهرداری مشهد راه‌اندازی و«رکاب‌شمار» نام‌گذاری شده است.

   این سرویس در هر لحظه مجموع میزان استفاده از این دوچرخه‌ها را از ابتدای هر روز تا آن زمان، بر مبنای محاسبه تعداد رکاب‌های زده‌شده ارائه می‌کند که بیانگر میزان استفاده شهروندان از این وسیله نقلیه پاک است و بر روی شبکه هوشمند اطلاع‌رسانی فعال در سطح مشهد قابل مشاهده است.

   طبق آمارهای ارائه شده، در 10 روز نخست خردادماه جاری کاربران این دوچرخه‌ها روزانه دست کم بیش از یک میلیون بار رکاب زده‌اند که در برخی روزها تا بیش از یک میلیون و 550 هزار رکاب هم رسیده است. بیشترین میزان استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی نیز از ابتدای راه‌اندازی عمومی این سرویس، 16 اریبهشت‌ماه سال جاری با یک میلیون و 829 هزار رکاب بوده است.

   یکی از نکات قابل توجه در بررسی آماری استفاده از این دوچرخه‌ها، این است که بیشترین میزان استفاده از این وسایل نقلیه پاک در روزهای میانی هفته و کمترین آن مربوط به روز جمعه بوده است که نشان‌گر اقبال عمومی به آن، جهت جابجایی‌های روزمره و رفت و آمد در مسیرهای کاری است که با گسترش این فرهنگ، تأثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهد داشت.

   اپلیکیشن شهروندی «شهر من» در کنار سایر خدماتی که در حوزه‌های مختلف بهویژه تسهیل فرایند خرید و ارائه بلیت وسایل حمل و نقل عمومی در اختیار افراد می‌گذارد، از ابتدای سال جاری امکان استفاده از سیستم دوچرخه‌های اشتراکی بایدو را ارائه کرده که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است.

   هر فرد به سادگی از طریق این اپلیکیشن می‌تواند از دوچرخه‌های اشتراکی برای تردد در سطح شهر بهره بگیرد. این وسایل حمل و نقل پاک و مفرح که این روزها با رنگ سبز بیشتر از قبل در سطح شهر به چشم می‌خورند، نویدبخش فردایی سبز و شهری پاک برای شهروندان هستند.

    

   تعداد بازدید: 120
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,180,966
تعداد بازدید امروز : 159
تعداد بازدید دیروز : 884
آخرین به روزرسانی : 09:04  1400/09/11
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد