تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 79
   کد: 213487
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
   با توسعه سامانه جامع حمل بار؛

   اخذ مجوز برای خودروهای باری درون‌شهری تسهیل می‌شود

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از تسهیل فرایند اخذ مجوز برای خودروهای باری درون‌شهری، در نتیجه توسعه، هوشمندسازی و آماده‌سازی نسخه موبایلی سامانه جامع حمل بار خبر داد.
   اخذ مجوز برای خودروهای باری درون‌شهری تسهیل می‌شود

    مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از تسهیل فرایند اخذ مجوز برای خودروهای باری درون‌شهری، در نتیجه توسعه، هوشمندسازی و آماده‌سازی نسخه موبایلی سامانه جامع حمل بار خبر داد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر افزود: با هدف تسهیل صدور مجوزهای مکانی و زمانی برای تردد خودروهای باری در محدوده شهر، اپلیکیشن موبایلی سامانه جامع حمل بار طراحی شده که به کاربران اجازه می‌دهد بدون مراجعات و پیگیری‌های حضوری و در کمترین زمان ممکن، شخصا با استفاده از گوشی همراه نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.
   وی با تأکید بر تسهیل فرایند صدور مجوزها با استفاده از نسخه موبایلی گفت: در این سامانه که با همکاری سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری طراحی شده است، با توجه به ثبت اطلاعات رانندگان دارای پروانه در سامانه، کاربران می‌توانند صرفا با ورود اطلاعات پلاک وسیله نقلیه، مبدأ، مقصد و نوع بار، مجوز لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنند.
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد در خصوص ویژگی‌های این سامانه تصریح کرد: فرایند کسب مجوز در این سامانه تک‌مرحله‌ای است؛ لذا نیاز به صرف زمان انتظار برای تأیید درخواست نبوده و مجوز مورد نظر در زمان درخواست ارائه می‌شود. عدم نیاز به ثبت نام و محاسبه آنلاین هزینه دریافت مجوز، از ویژگی‌های دیگر سامانه حمل و نقل بار درون‌شهری است که با هدف تسهیل فرایند کار برای رانندگان پیش‌بینی شده است.
   رجائیان همچنین با اشاره به آماده‌سازی وب‌کیوسک‌های صدور مجوزهای زمانی و مکانی افزود: این وب‌کیوسک‌ها با استقرار در مبادی ورودی شهر و اتصال آنلاین به سامانه جامع حمل و نقل بار درون‌شهری، این امکان را در اختیار رانندگان خودروهای باری برون‌شهری قرار می‌دهند که بدون مراجعه حضوری به کارگزاری‌های مربوطه و معطلی در روندهای اداری، به سادگی مجوزهای لازم را برای تردد در محدوده شهری دریافت نمایند.
   وی ضوابط تعیین شده در این حوزه را متناسب با وضعیت ترافیکی مناطق مختلف شهر برشمرد و گفت: بر اساس شرایط ترافیکی و میزان آلودگی هوا در نقاط مختلف شهر، سه محدوده سبز، زرد و قرمز در نظر گرفته شده است که در هر یک از آنها، ساعات خاصی برای تردد خودروهای باری مجاز تلقی می‌شود. همچنین با ارتباط سامانه جامع حمل بار درون‌شهری و اطلاعات برگرفته از دوربین‌های سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد، مغایرت‌های احتمالی بین مجوزهای دریافت‌شده و نحوه تردد خودروهای باری، تشخیص داده شده و پیامک ارشادی برای رانندگان ارسال می‌شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: نسخه موبایلی سامانه جامع حمل بار درون‌شهری و نیز وب‌کیوسک‌های پیش‌بینی‌شده برای مبادی ورودی شهر، پس از طراحی، مراحل آزمایشی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته و آماده بهره‌برداری است که با استفاده از آنها، شاهد تسهیل دریافت مجوزهای لازم برای رانندگان خودروهای باری و گرایش بیشتر به استفاده از امکانات هوشمند شهری خواهیم بود.

   کلید واژه ها: حمل و نقل بار درون شهری -
   تعداد بازدید: 79
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,277,428
تعداد بازدید امروز : 326
تعداد بازدید دیروز : 797
آخرین به روزرسانی : 10:34  1400/11/04
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد