تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 305
   کد: 209256
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸
   درخواست وزارت بهداشت برای مشابه‌سازی «نقشه همراه مشهد» در همه استان‌ها؛

   اقدامات سازمان فاوا شهرداری مشهد، الگوی کشوری مبارزه با کرونا شد

   وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارسال نامه‌ای به استان‌های کشور درخواست کرد تا مشابه آنچه سازمان فاوا شهرداری مشهد در ارائه اطلاعات مراکز تشخیصی و درمانی کرونا در اپلیکیشن «نقشه همراه مشهد» انجام داده است، در سطح کشور محقق شود.

   اقدامات سازمان فاوا شهرداری مشهد، الگوی کشوری مبارزه با کرونا شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت طی مکاتبه‌ای با استان‌های سراسر کشور ضمن تمجید از اقدام مشترک شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت ارائه خدمات درمانی بهتر به شهروندان، به جانمایی مراکز تشخیصی و درمانی کرونا در اپلیکیشن «نقشه همراه مشهد» اشاره کرد و خواهان پیاده‌سازی این الگو در سراسر کشور شد.

   کیانوش جهانپور بر نقش این اقدام در سهولت شناسایی و مسیریابی به مراکز تشخیصی و درمانی کرونا تأکید و آن را موجب آسان‌سازی دسترسی عموم مردم به این مراکز قلمداد کرد.

   وی در این نامه که خطاب به رئیس دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در استان‌های مختلف کشور صادر شد، درخواست کرد تا اقدامی مشابه جهت طراحی نقشه مسیریابی مراکز تشخیصی و درمانی کرونا در نقشه رسمی هر استان صورت پذیرد.

    شایان ذکر است سازمان فاوا شهرداری مشهد از ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا، اقدامات گسترده‌ای را برای کاهش شیوع این بیماری از طریق فراهم آوردن زیرساخت‌های الکترونیک جهت ارائه خدمات غیرحضوری صورت داده است و با شتاب بیشتر در فرایند هوشمندسازی شهری کوشیده است تا از طریق کاهش رفت‌وآمدهای غیرضروری و جایگزینی آن با خدمات از راه دور، زمینه قطع زنجیره انتقال بیماری را فراهم آورد.

   از جمله اقدامات دیگر در این خصوص، انجام همکاری‌ها و طرح‌های مشترک با دانشگاه علوم پزشکی مبتنی بر نقشه شهری بوده است که معرفی مراکز درمانی کرونا، شامل مراکز سطوح 1، 2 و 3 و نیز مراکز تصویربرداری بیمارستانی کرونا در اپلیکیشن «نقشه همراه مشهد» بوده است که امکان شناسایی و مسیریابی آسان‌تر به این مراکز را برای شهروندان با در نظر گرفتن محل سکونت خویش فراهم می‌سازد.

   شایان ذکر است؛ پیش از این نیز در دو مرحله رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن ارسال نامه رسمی به شهردار مشهد، از همکاری مجدانه سازمان فاوا تقدیر کرده بود.

    

   تعداد بازدید: 305
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,277,487
تعداد بازدید امروز : 385
تعداد بازدید دیروز : 797
آخرین به روزرسانی : 10:34  1400/11/04
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد