تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 122
   کد: 208959
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد:

   110 دکل مخابراتی جدید، پوشش ارتباطات همراه را تقویت می‌کند

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از افزودن حدود 110دکل مخابراتی جدید از ابتدای سال 1399 در سطح شهر با هدف بهبود پوشش شبکه ارتباطات همراه خبر داد.

   110 دکل مخابراتی جدید، پوشش ارتباطات همراه را تقویت می‌کند

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط خاص فعلی و شیوع بیماری کرونا، تقویت زیرساخت‌های لازم برای گسترش ارتباطات از راه دور اهمیت بیشتری پیدا کرده است؛ به ویژه آن که دانش‌آموزان و دانشجویان جهت بهره بردن از آموزش‌های آنلاین به اینترنت با کیفیت بالاتری نیاز دارند.

   وی با تأکید بر اهمیت تقویت شبکه ارتباطات در دوران فعلی افزود: انجام دورکاری توسط اقشار مختلف و یا استفاده از بسترهای الکترونیک خدمات شهروندی که موجب کاهش رفت‌وآمدهای غیرضروری و در نتیجه قطع زنجیره انتقال بیماری می‌شود، مستلزم تقویت پوشش شبکه ارتباطی است. از این رو از ابتدای سال جاری تا کنون با همکاری اپراتورهای همراه، حدود 110 دکل مخابراتی جدید در سطح شهر مشهد نصب شده است.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد با اشاره به ویژگی‌های سازه‌های مخابراتی جدید گفت: این دکل‌ها همگی به صورت تجمیعی در نظر گرفته شده و هر کدام قابلیت میزبانی از تجهیزات حداقل دو اپراتور را دارد که این امر ضمن کاهش تعداد دکل‌های لازم و عدم اشغال غیرضروری فضای شهری، پوشش بهتری را در مناطق مختلف شهر ایجاد می‌کند.

   وی در همین خصوص تصریح کرد: در فرایند احداث دکل‌های جدید، رعایت استانداردهای لازم جهت حفظ ایمنی و سلامت شهروندان به طور جدی مورد توجه بوده و تلاش شده است تا در جانمایی و طراحی آن، ویژگی‌های بصری، منظر و فضای شهری مد نظر قرار گیرد.

   رجائیان با ذکر اهمیت نقش شبکه‌های ارتباطی در تحقق مفهوم شهر هوشمند اذعان کرد: گسترش زیرساخت‌های ارتباطی و به ویژه اینترنت یکی از مولفه‌های مهم در ارائه خدمات هوشمند به شهروندان است و بسیاری از فناوری‌ها و سامانه‌های نوین خدمات شهروندی، بر مبنای این شبکه‌ها قابلیت فعالیت دارند.

    

   تعداد بازدید: 122
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,277,442
تعداد بازدید امروز : 340
تعداد بازدید دیروز : 797
آخرین به روزرسانی : 10:34  1400/11/04
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد