تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 166
   کد: 206664
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
   نماینده ویژه رئیس جمهور در دولت الکترونیک:

   سامانه SDI اساس برنامه‌ریزی توسعه و مدیریت شهری است

   نماینده ویژه رئیس جمهور در دولت الکترونیک از سامانه SDI به عنوان اساس برنامه‌ریزی توسعه و پلتفرم مکان‌محور مدیریت شهری نام برد.

   سامانه SDI اساس برنامه‌ریزی توسعه و مدیریت شهری است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، نصرالله جهانگرد که در یکصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد سخن می‌گفت، افزود: ایجاد داده‌های مکان‌محور سه‌بعدی و تکمیل آن در نظام مدیریت شهری اهمیت ویژه‌ای دارد. با فعالیت‌هایی که از سال گذشته در این زمینه در مشهد انجام شده، در این حوزه دستاوردهای ارزنده‌ای به دست آمده و شرایط خوبی حاصل شده است.

   وی با اشاره به جایگاه مشهد در این زمینه گفت: مشهد در حوزه فناوری و همچنین از جهت مراکز علمی و متخصصین از شهرهای پیشرو در کشور به شمار می‌رود و بهویژه در حوزه فناوری اطلاعات اقدامات شایانی در آن صورت گرفته است.

   نماینده ویژه رئیس جمهور در دولت الکترونیک با تأکید بر اهمیت سامانه زیرساخت داده‌های مکانی (SDI) تصریح کرد: امروزه در جهان SDI اساس برنامه‌ریزی توسعه قرار گرفته و از نگاه سازمان ملل، ابزاری برای توانمندسازی دولت‌ها به شمار می‌رود. این زیرساخت اهمیت ویژه‌ای برای پیشرفت در حوزه شهر هوشمند و اقتصاد دیجیتال دارد و می‌تواند نظام شهری اطلاعات را تکمیل کند.

   وی با تأکید بر کارایی این سامانه در مدیریت شهری افزود: در زمینه مدیریت بهینه ترافیک، حمل‌ونقل، ساخت‌وساز، اقدامات عمرانی و مسائل زیست‌محیطی شهر، سامانه SDI به عنوان پلتفرم تصمیم‌گیری تلقی می‌شود.

   جهانگرد با ارزشمند خواندن ایجاد و اتقای سامانه SDI در مشهد یادآور شد: اکنون که در شهر مشهد این اتفاق مثبت شکل گرفته، خوب است که تغییراتی نیز در فرایندهای دستی انجام شود. داشبورد مدیریت نهادهای شهر می‌تواند از طریق این سازوکار عمل کند که در نتیجه شفافیت را نیز به ارمغان خواهد آورد.

   نماینده ویژه رئیس جمهور در دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: امیدوارم با تدابیر شورای شهر مشهد، سامانه SDI به عنوان پایه تصمیمات شهری قرار بگیرد؛ چراکه برای بهینه شدن لازم است به چنین تدابیری روی بیاوریم. اقداماتی که در مشهد در این زمنیه انجام شده است می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق در سطح ملی برای سایر شهرهای کشور ارائه شود.

    

   تعداد بازدید: 166
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,277,446
تعداد بازدید امروز : 344
تعداد بازدید دیروز : 797
آخرین به روزرسانی : 10:34  1400/11/04
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد